Kabina prysznicowa to praktyczny element wyposażenia większości łazienek, który niełatwo jest utrzymać w czystości. Podczas każdej kąpieli woda z dodatkiem mydła obficie spływa po ściankach kabiny, tworząc trudny do usunięcia osad. Co najlepiej sprawdzi się podczas czyszczenia kabiny prysznicowej? Powstały nalot z mydła i kamienia, można usunąć bez większych problemów, jeśli użyjemy odpowiednich preparatów czyszczących lub sprawdzonych, domowych sposobów. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Specjalistyczne środki czyszczące

Tworzący się w kabinie prysznicowej nalot z mydła i kamienia to temat, który spędza sen z powiek wielu osobom – zwłaszcza miłośnikom czystości i blasku w domu. Nie jest jednak tajemnicą, że obszar ten narażony jest na nieustanny kontakt z wodą, która w większości przypadków nie jest wycierana do sucha po każdej kąpieli. To z kolei jest doskonałą przestrzenią do tworzenia się i namnażania bakterii i grzybów. Wspomniane już osady z kamienia są wynikiem twardej wody. Obecnie na rynku znaleźć można szeroką gamę produktów przeznaczonych do kompleksowego czyszczenia łazienki w tym także te dedykowane do kabin prysznicowych. W ofercie naszego sklepu posiadamy płyn do kabin prysznicowych BIO, który z powodzeniem stosować można również do mycia powierzchni szklanych, chromowanych, ceramiki, glazury czy stali nierdzewnej. Produkt nie tylko czyści i usuwa kamień, rdzę, osady z mydła i wody, ale również pozostawia powierzchnie lśniące i pozbawione zacieków. Nie powoduje zarysowań powłoki znajdującej na drzwiach kabinowych. Ponadto jest bezpieczny dla pożytecznej flory bakteryjnej.

Biologiczny płyn do kabin prysznicowych Biofos – sposób użycia ma znaczenie

Warto wspomnieć również o tym, że nasz biologiczny płyn do kabin prysznicowych zawiera w 100% naturalny ekstrakt z lawendy, a dodatkowo jest prosty i szybki w użyciu. Wystarczy nanieść preparat na czyszczoną powierzchnię, a następnie spłukać lub przetrzeć wilgotną ściereczką. Aby uzyskać lśniącą powierzchnię, należy wytrzeć do sucha. W przypadku trudnych i uporczywych zabrudzeń produkt warto pozostawić na 5-10 minut, po czym dokładnie przetrzeć ściereczką. Oprócz stosowania istotny jest również sposób przechowywania. Nasz płyn do kabin prysznicowych warto przechowywać w suchych i krytych pomieszczeniach w temperaturze 5-40°C. Ponadto opakowanie powinno być zabezpieczone przed działaniem promieni słonecznych i nadmierną wilgocią. Wybór odpowiedniego środka jest istotny, ponieważ niewłaściwe czyszczenie kabiny prysznicowej może prowadzić do rozwoju pleśni, osadzania się kamienia lub nieestetycznych i trudnych do usunięcia zżółknięć. Rekomendujemy, aby podczas zakupu poszczególnych środków chemicznych zwrócić szczególną uwagę na skład i upewnić się, że nie ma w nim zbędnych substancji dodatkowych, które mogą okazać się szkodliwe.

Domowe sposoby a gotowe preparaty - najważniejsze informacje

Niegdyś sporą popularnością cieszyły się również naturalne sposoby na wyczyszczenie kabiny prysznicowej – te jednak powoli odchodzą w zapomnienie, ustępując miejsca gotowym i prostym w użyciu preparatom. Jednym z domowych sposobów na usunięcie pozostałości po mydle czy osadu z kamienia jest ocet. Aby wyczyścić kabinę prysznicową, należy przygotować mieszaninę wody i octu w proporcjach 1:1. Tym sposobem możliwe będzie usunięcie powstałych osadów. Co ważne, tak przygotowaną miksturę można użyć do czyszczenia ścian kabiny oraz płytek łazienkowych. Jedną z głównych wad tej metody jest charakterystyczny, a dla wielu również – drażniący i trudny do pozbycia się zapach octu. Dobrą alternatywą dla domowych sposobów może być więc zastosowanie biologicznego, bezpiecznego płynu do czyszczenia kabin prysznicowych, który dodatkowo wyróżnia się delikatnym, kwiatowym zapachem. Warto wspomnieć jednocześnie o tym, że do czyszczenia kabiny prysznicowej nie należy używać silnych preparatów zawierających drobinki, ponieważ mogą doprowadzić do powstawania mikro rysek. Ponadto w ten sposób tworzą się idealne warunki do rozwoju groźnych bakterii.

Przyrządy do czyszczenia kabin prysznicowych

Oprócz preparatów i środków czyszczących spore znaczenie mają także zastosowane akcesoria i gadżety. Dla przykładu szczoteczki lub gąbki mają właściwości ścierne, przez co mogą powodować zarysowania. Znacznie lepszym wyborem okażą się tradycyjne ściereczki z bawełny. Używając ich, użytkownicy nie muszą obawiać się o zadrapania lub zniszczenia. Ponadto dzięki nim można z łatwością usunąć wszelkie zabrudzenia. Nie zapominajmy, że łazienka jest miejscem wilgotnym, a niejednokrotnie także pozbawionym wentylacji. Dlatego po każdej kąpieli lub myciu kabiny należy niezwłocznie uchylić drzwi, a po każdym zastosowaniu płynu do kabin prysznicowych osuszyć czyszczoną powierzchnię ściereczką.