Blog | Biofos - Profesjonalne rozwiązania do szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków

Blog

Oczyszczanie szamba i przydomowej oczyszczalni ścieków
Szamba to nic innego jak bezodpływowe zbiorniki, w których gromadzone są ścieki i nieczystości. Aby prawidłowo funkcjonowały, konieczne jest regularne monitorowanie oraz czyszczenie. Oczyszczanie szamba jest obowiązkiem wszystkich właścicieli domków jednorodzinnych. Dowiedz się, dlaczego dbanie o czystość zbiorników jest tak ważne.
Czytaj dalej
Jak dbać o oczko wodne w ogrodzie bez zbędnego wysiłku?
Oczko wodne w ogrodzie może stać się ozdobą samą w sobie. Jednak, aby faktycznie tak było konieczna jest regularna pielęgnacja. Nie jest tajemnicą, że sztuczne ekosystemy wodne są miejscem, w którym często gromadzi się warstwa mułu, gęstego osadu czy glony nitkowate. Oprócz niepożądanych procesów i niechcianych mikroorganizmów sporym problemem jest także uciążliwy zapach wydobywający się ze zbiornika, który w niektórych przypadkach może zniechęcać nawet do spędzania czasu na własnym podwórku. Jak powinno wyglądać czyszczenie oczka wodnego? Czy preparaty do oczka wodnego są skuteczne? Zapraszamy do lektury artykułu.
Czytaj dalej
Jak dbać o przydomowe szambo?
Decydując się na zakup i montaż szamba lub przydomowej oczyszczalni, należy dokładnie przemyśleć kwestie związane z późniejszą eksploatacją. Wszelkie informacje dotyczące tego, czym jest i jak działa szambo, znajdziesz w naszym artykule „Jak działa szambo”. Przypomnijmy tylko pokrótce, że szambo jest jednym z najpopularniejszych sposobów magazynowania nieczystości.
Czytaj dalej
Preparaty do szamb. Jak je wybrać?
Szamba to bezodpływowe zbiorniki magazynujące ścieki, które cieszą się dużą popularnością szczególnie w budownictwie jednorodzinnym. Zwykle montowane są w miejscach, w których przyłączenie do centralnej sieci kanalizacyjnej jest niemożliwe. Mimo że zbiorniki te podlegają naturalnym procesom oczyszczania, to niekiedy zdarza się, że zaczynają wydzielać bardzo nieprzyjemny, a nawet uciążliwy zapach. Jakie preparaty do szamb wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.
Czytaj dalej